Recenze nejlepších bezdrátových sluchátek s ANC Sony WH-1000XM5

Publikoval on / 0 Komentáře

Miluju focení, hodinky a hudbu. Tyto tři věci mě doprovází životem už hromadu let. Když potřebuji vypnout, potkat múzu, mít klid na práci-psaní, nasadím sluchátka a zavřu se do svého světa.Jako správný audio blázen mám sluchátek několik. Na cestování, práci a abych nerušil okolí používám sluchátka Sony WH-1000XM4 a jsem fakt spokojený. Poskytují vše co potřebuji. Velmi dobrý zvuk (na Bluetooth sluchátka), aktivní potlačení okolního hluku, vydrž. Sony nyní přišlo s novinkou a novějším bráchou WH-1000XM5.

Nejdřív jsem si říkal, že tam přece není co vylepšovat. Ale oni to kluci japonští doladili do dokonalosti. Fakt, nekecám!Z prvních fotek a videí jsem byl trochu rozhozený změnou designu. Sluchátka jsou trochu větší. Respektive jsou více vypouklejší. Takže je zde trochu větší efekt “Otík”.. Taky se nedají složit jako M4. To jsou asi dvě zásadní negativní změny ze kterých jsem byl trochu nesvůj. Jsou však dost relativní a hned napíšu proč.- Tvar sluchátek vynahrazuje lepší komfort a sluchátka lépe a pohodlněji sedí na hlavě i při delším používání – jo, zvládl jsem v pohodě několik hodin.- Skládání může být při cestování zásadní vlastností. Mě ale dostalo nové eko pouzdro do kterého sluchátka uložíte přesně do určeného prolisu. Přiznám se, že u M4 občas tápu, která strana kam patří.

Pouzdro M5 je sice krapet větší, ale podle mého nazoru je nižší a hlavně se dá po vyjmutí sluchátek trochu zmáčknout! Taky zde chválím odklápěcí (magnet) kapsu na kabely. U M4 se mi stává dost často, že mi vše vypadne.- Sluchátka jsou z recyklovaného plastu a na omak je to hrozně příjemný pocit. V kombinaci s krémově světlou barvou a minimalistickým pouzdrem mají fakt šmrnc. A to nejsem žádný eko nazi. Navíc jsou úžasně lehká – 250g.- Hlavový most se zúžil. Ale na komfortu to nijak neubralo. Polstrování je nyní totiž po celé délce.- Rychlonabíjení – pokud máte správnou nabíječku, tak za 3 minuty nabíjení získáte 3h poslechu! Nechápu….

Co se týče zvuku. Zde došlo k velkým a příjemným změnám… – Zvukový charakter je víc transparentní a celkové podání je neutrální – huraaaaa! Záleží samozřejmě na preferencích a vkusu posluchače. Já tento krok maximálně chválím a je to jeden z důvodu, proč bych šel do upgradu. I přes to jsou však Sony sluchátka ještě stále zábavné – pokud by měl někdo obavy. Celkově je zvuk lepší než u M4. Možná za to může jiná ergonomie a tvar náušníků, nový čip. – Aktivní potlačení okolního hluku je posunuto k dokonalosti díky dalším mikrofonům a vylepšenému čipu QN1. – Ambientní režim je zde naprosto geniální a vystřelil mě do vesmíru. Zkoušel jsem ho při různých situacích a úplně mě dostala ta čistota a zesílení okolních zvuků. Třeba když jsem měl sluchátka v parku a slyšet zpěv ptáků jako by seděly vedle mě. – Speak to chat je u M5 mnohem spolehlivější a rychlejší než u předchozí generace. Dojde kolegyně z vedlejší kanceláře, promluvím a sluchátka reagují téměř hned. Pochvala!

Pokud bych měl sluchátka a testování shrnout, došlo zde k výraznému zlepšení jak z hlediska zvuku, tak klíčových funkcí – ANC, ambient, odezva, nabíjení a ač jsem zarytý Apple uživatel, tak jsou u mě nové M5 od Sony králem mezi velkými Bluetooth sluchátky. Bez pochyb! A myslím to vážně – jako důkaz pro sebe sama jsem si nedávno od souseda půjčil jeho Apple Airpod Max… Zvuku nemám co vytknout – lepší než XM4.. s XM5 srovnatelný. Zpracování v pohodě. Jsou těžší, ale dobře se rozloží na hlavě díky mostu. Naušníky sednou skvěle. Ale tlačil mě most, sluchátka mají velký přítlak a kloub, který je mezi mostem a mušlemi není ideální pro širokohlavce. Pouzdro šílené a z pohledu funkcí a vychytávek a celkového hodnocení / cena pro mě jednoznačně vede Sony.

Díky SONY CZ / SK a Sony Center ČB za možnost sluchátka vyzkoušet.