Výstava BEZ HRANIC fotografa Tomáše Helíska
6.9. – 31.10.1024

Vernisáž proběhne 6.9. v 18:00
Kavárna Trieste, Dolní náměstí, Olomouc

Hranice nás formují, ale neměly by nás definovat.


O výstavě:

Hranice a jejich překonávání je hlavní téma autorské výstavy fotografa Tomáše Helíska. Zatímco geopolitické hranice nám ukazuje mapa a GPS, na emocionální, společenské a umělecké hranice máme každý svůj vlastní kompas. Jeho střelku řídí jednou mozek, jindy srdce… znáte to. Soubor Tomášových fotografií z posledních pěti let volné tvorby zrcadlí skutečnost, že hranice nebo limity prakticky neexistují. Stačí chtít. Mít štěstí. Být ve správném čase na správném místě. Ať už jako fotografovaný či jako fotograf. Snímky vznikly během cest po ČR, Itálii, Polsku.

Fotografie, které uvidíte během výstavy jsou na prodej v limitované edici pouze 5 kopií. 

Cena jedné tištěné fotografie na prémiovém papíru, zarámováno s certifikátem: 5000,- Kč nebo 200€

Parametry:

50×70 cm

Fujifilm Pearl, 300g/m

Rám Focus Soul, černý 

Pokud máte zájem o koupi fotografie v rámci výstavy BEZ HRANIC v limitovaném počtu, kontaktujte autora na info@tomashelisek.cz

O autorovi:

Tomáš Helísek (1. 3. 1986) je životní vícebojař, fotograf a hlavně srdcař. Od narození má mozkovou obrnu a překonal 13 operací páteře. Pochází ze severu Moravy, ale v Olomouci žije více než 10 let a toto město se pro něj stalo srdeční záležitostí. Miluje život, svou rodinu, lidi a i přes svůj handicap se snaží žít na maximum. Osud mu v životě nadělil pár nepříjemností a musel tvrdě bojovat. Později si začal plnit sny. K focení se aktivně dostal v roce 2011, ale už jako dítě jej fascinovaly fotoaparáty všeho druhu. Ve své tvorbě se nejvíce věnuje reportáži, městské krajině a cestovatelské fotografii. 

Má za sebou úspěšnou výstavu Olomouc z po(d)hledu, která v roce 2021 putovala po slovenských městech, dále semifinále soutěže Fototalent 2019, ale i dlouhodobou spolupráci s Academia Film Olomouc a Czech Tourism. 

V loňském roce získal od Olomouckého  kraje ocenění v kategorii  Milana Langera za celoživotní přínos v rámci cen Srdce na dlani.

Partneři výstavy:

Nadace BADOKH

SONY CZ

ARES.CZ

Tisknifotky.cz

OL4you

Olomouc.cz – nejlepší adresa ve městě

ZZIP TV


Pro média info zde

Pozvánka
Tomáš Helísek foto: Jan Andreáš