FUJI FUJI FUJI, aneb fotím bez zrcadla!

Publikoval on / 0 Komentáře

Dnešní doba fotografie nabízí široké spektrum fotoaparátů a jejich systémů. Celkový boom nyní zažívají kompakty s výměnými objektivy – tzv. systémové digitální fotoaparáty. Jsou dva tábory lidí a názorů  – tyto foťáky jsou srovnatelné (ne li lepší) s full frame zrcadlovkami  VS nejsou lepší, nebudou a nic lepšího než FF není…

Na začátek je potřeba říct, že FF přístroje jsou špičkou, v některých oblastech fotografie nenahraditelné. Ale také mají vyšší cenu, hmotnost těla, ale i skel. No a?

Rád bych napsal svůj osobní postřeh z pohledu člověka, který má fyzický handicap, tělo mu neslouží jak by mělo a úchop a držení v ruce není zcela 100%.

Protože jsem od narození na vozíku, mám postižené i ruce, je mnoho úkonů, činností, které nezvládnu jako zdravý člověk – úchop věcí, otevření láhve, udržení těžšího předmětu.

Od mala jsem byl nadšený z fotek, foťáků a celé té magie zachycení okamžiku. Od roku 2011 jsem pořídíl digitální zrcadlovku – nejdříve Nikon D90, poté D5100 s různými objektivy včetně Sigma 50-150mm atp. Protože mám svůj handicap, byly chvíle, kdy jsem ho pocítil i při focení – váha, stabilizace, rozostření fotky, dost odpadu. Ve finále mne bolela ruka a krk..

S tím jsem tak nějak počítal a věděl jsem, že to nebude někdy úplně perfektní. Taky byly chvíle, kdy jsem raději fotil telefonem, protože to prostě “stačilo” (pokud máte kvalitní fotomobil) a zrcadlovka byla sama ve skříni a vytáhl jsem jí pouze tehdy, když bylo potřeba vyfotit report z akce do časopisu nebo si někdo řekl o portrétní foto.

Když jsem se začal zajímat o vývoj fotoaparátů, narazil jsem na zajímavou novinku, která šlape na paty zrcadlovkám – kompakty s výměným objektivem.

Prošel jsem si několik značek, ale nakonec zakotvil u jedné…

Rád bych se však vrátil k původnímu srovnání Full frame přístrojů VS systém.kompaktů. Když vidím FF s 80mm objektivem, upadla by mi ruka, zlomilo zápěstí, šlus..ani bych si necvakl! Prostě to tak mám.. na druhou stranu miluju focení, to zachycení okamžiku, energii, která z fotky leze ven a nebo naopak vnáší do sebe.Proto se nerad vzdávám toho, co mám rád.

Dostal jsem šanci si zapůjčit a vyzkoušet fujifilm X-T2 od www.fujifoto.cz na testování.

Dost lidí se mě poté ptalo, proč jsem tak unešený z testování FUJI! Však je to jen foťák…

Krom toho, že je to opravdu skvělý stroj, splňuje ty nejnáročnějších požadavky a opravdu – OPRAVDU – se může bez sebemenších problémů stát profesionálním nástrojem, tak já vám teda povím, co mě na této značce baví nejvíce!

Lidé kolem FUJI – fotografové, prodejci a zástupci značky pro ČR! Vše je o lidech, komunikací a takové nějaké energii, která z tohoto projektu vyzařuje!
Znám spoustu lidí, značek, ale ne všichni jsou stejní a v čem zrovna výrobky značky FUJIFILM a autorizovaný eshop FUJIFOTO vyniká?

Komunikace, absolutní lidská (jasně, technika se může vždy pokazit) spolehlivost a služby pro své zákazníky.

Nečekáte 14 dní na mail, vše je téměř hned vyřízeno, nabídka široká, pořádání workshopů, přednášek, výstav, existují fankluby v regionech a hlavně – sami zástupci jsou aktivní fotografové, kteří fotí na tyto přístroje.

Snaží se, aby jejich zákazníci, komunita byla spokojená a to je za mě to největší plus!!!

Proto vás občas budu prudit novinkama ze světa FUJIFILMU, protože mě prostě baví.

Ne proto, že bych od nich něco dostal, ale protože tomu věřím líbí se mi to nadšení a energie, kterou do toho dávají. Přeji jim tímto mnoho sil – stay alive.

Po testování jsem začal řešit přechod k Fujině..bylo vymalováno a X-T2 se stala mým věrným parťákem.

Rád bych svým příběhem motivoval všechny, kteří mají nějaký handicap a chtěli by fotit nebo fotí. Vždy je to tom, aby člověk fotil s láskou a dobrým pocitem, cítil se dobře.

vyvoj fotografa