Výstava Česko bez bariér

Publikoval on / 0 Komentáře

Pamatujete si, jak jsem loni jezdil po Česku a fotil?
6 regionů.
Více než dvojnásobek měst.
Moře úžasných lidí a turistických míst.

Míst, které mohou navštívit lidé na vozíku.

Tyto fotky jsme dali dohromady s CzechTourism a budou v tomto roce součástí výstav Česko bez bariér.

A startujeme rovnou v Bratislavě!
21.4.-19.5. na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě.
25.4. se můžeme potkat osobně!
6.5.-28.5.2022 v Zichyho paláci v Bratislavě.

  1. 5. 2022 – 27. 5. 2022 | Mierové námestie Trenčín.

Pevně doufám, že se vám budou fotky líbit a společně se mnou se vrátíte na všechny kouzelná místa, které lze v ČR navštívit. 

Speciální díky CZT – slovenské zastoupení

Leo Express 

Střední Čechy

Východní Čechy

Kutnohorsko – Kolínsko

Severní Morava a Slezsko

Východní Morava

Olomoucký kraj

Jihomoravský kraj

https://www.visitczechrepublic.com/sk-SK/B2B/Slovakia/Press-and-Media/Blogs/2022/p-sk-vystava-cesko-bez-barier-zichyho-palac

https://www.visitczechrepublic.com/sk-SK/B2B/Slovakia/Press-and-Media/Blogs/2022/p-sk-vystava-cesko-bez-barier

Oficiální TZ:

V Bratislavě se otevřela výstava Česko bez bariér

(Bratislava, 25. 4. 2022) Po úspěšné výstavě Olomouc z po(d)hledu přichází po roce na Hviezdoslavovo náměstí v Bratislavě další fotografie Tomáše Helíska: Česko bez bariér. Autor procestoval na svém vozíčku šest českých krajů, aby představil jejich krásy slovenským turistům. Výstavu připravilo zahraniční zastoupení agentury CzechTourism Slovensko ve spolupráci s Českým centrem Bratislava a českými regiony. Záštitu převzali Jeho Excelence velvyslanec České republiky na Slovensku Tomáš Tuhý a starostka městské části Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

Zdá se, že cestovní ruch se po dvou nepříznivých letech vrací do formy a nás těší, že Slováci neztrácejí o Českou republiku zájem. Druhou příčku v příjezdech z celého světa si pevně drží už od roku 2015. Návštěvnická nabídka se v Česku neustále rozšiřuje a zkvalitňuje tak, aby nikoho nediskriminovala. Jsme rádi, že se naší výzvy zmapovat regiony z pohledu vozíčkáře zhostil fotograf Tomáš Helísek, kterého olomouckou výstavu jsme úspěšně představili slovenskému publiku v minulém roce, hovoří Nora Gill, ředitelka CzechTourism Slovensko

V létě 2021 podniknul autor fotografické cesty do různých koutů Čech, Moravy a Slezska, kde se mu plně věnovali regionální partneři projektu. „Spojení fotografie a cestování po českých regiónech pro mne mělo obrovský význam! Užívat si krásná místa, objevovat lokality, města, kde jsem ještě nebyl, bylo někdy i dobrodružstvím. Navíc také cennou zkušeností z pohledu vozíčkáře a řešení bezbariérovosti,” opisuje fotograf Tomáš Helísek.

Výstava je pozvánkou k návštěvě Středních Čech, Východních Čech, Jižní Moravy, Olomouckého kraje, Východní Moravy a Severní Moravy a Slezska. Fotografie ukazují UNESCO památky, atraktivní industriální a kulturní dědictví, i výhledy do krajinu z unikátní rozhledny. Inspiraci na cestování dostanou nejen handicapovaní návštěvníci, ale také rodiny s malými dětmi, turisté se sníženou pohyblivostí a vlastně všichni potenciální výletníci nebo adepti na dovolenou, kteří si vyberou jako cíl své cesty Česko. „Věřím, že se snímky budou líbit a inspirují k návštěvě ty, kteří tato místa buď ještě vůbec neznají nebo v nich už dlouho nebyli,“ dodává Nora Gill.

Zahájení výstavy bylo spojeno s tiskovou konferencí, která zaujala jak Slovenskou televizi RTVS, tak tiskové agentury TASR, ČTK a další velká slovenská média.

Fotografie Tomáše Helíska si mohou návštěvníci prohlédnout na Hviezdoslavově náměstí v Bratislavě do 19. května 2022. Následně se přesunou do Trenčína, kde budou vystaveny na Mírovém náměstí od 21. do 27. května 2022. Výstavu Česko bez bariér doplňuje její indoorová část přístupná pro zájemce v Zichyho paláci v Bratislavě od 6. do 28. května 2022.

Tomáš Helísek (1. 3. 1986) je životní vícebojař, jezdec na handbiku, fotograf a hlavně srdcař, který pomáhá v neziskovém sektoru. Od narození má mozkovou obrnu a překonal 13 operací páteře. Pochází ze severu Moravy, ale v Olomouci žije 10 let a toto město se pro něj stalo srdeční záležitostí. Miluje život, svou rodinu, lidi a i přes svůj handicap se snaží žít na maximum. Osud mu v životě nadělil pár nepříjemností a musel tvrdě bojovat. Později si začal plnit sny a sportovat. K focení se aktivně dostal v roce 2011, ale už jako dítě jej fascinovaly fotoaparáty všeho druhu. Má za sebou úspěšnou výstavu Olomouc z po(d)hledu, která v roce 2021 putovala po slovenských městech, dále semifinále soutěže Fototalent 2019, ale i dlouhodobou spolupráci s Academia Film Olomouc.

Děkujeme partnerům výstavy: Velvyslanectví České republiky v Bratislavě, Bratislava-Staré Mesto, České centrum Bratislava, Moravian-Silesian Tourism, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Centrála cestovního ruchu Olomouckého kraje, Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, Destinační společnost Východní Čechy, Středočeská centrála cestovního ruchu, Turistická oblast Kutnohorsko Kolínsko a Leo Express.

Kontakt pro média:

Mgr. Nora Gill, Ph.D.

ředitelka zahraničního zastoupení

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism Slovensko

+421 911 420 669  

gill@czechtourism.com